
Maserati 44mm Sfida White Dial Two Tone Stainless Steel Bracelet Watch
This Maserati men's watch showcases a 44mm two-tone stainless steel case paired with a matching stainless steel bracelet. Beneath the mineral crystal glass is a white dial with beautiful gold tones. Offering 10 ATM water resistance, it is suitable for swimming and everyday activities. Powered by quartz movement, this watch delivers both style and precision. This watch comes with a 2-year international warranty for peace of mind.
| Collection | Sfida |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2yr |
| CaseĀ Width | 44mm |
| Case Depth | 10mm |
| Dial ColourĀ | White |
| Case MaterialĀ | Stainless Steel |
| Strap TypeĀ | Stainless Steel |
| Strap ColourĀ | Gold & Silver |
| Water resistanceĀ | 10AMT |
| MovementĀ | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Maserati Packaging
Original: $406.33
-65%$406.33
$142.22Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Maserati men's watch showcases a 44mm two-tone stainless steel case paired with a matching stainless steel bracelet. Beneath the mineral crystal glass is a white dial with beautiful gold tones. Offering 10 ATM water resistance, it is suitable for swimming and everyday activities. Powered by quartz movement, this watch delivers both style and precision. This watch comes with a 2-year international warranty for peace of mind.
| Collection | Sfida |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2yr |
| CaseĀ Width | 44mm |
| Case Depth | 10mm |
| Dial ColourĀ | White |
| Case MaterialĀ | Stainless Steel |
| Strap TypeĀ | Stainless Steel |
| Strap ColourĀ | Gold & Silver |
| Water resistanceĀ | 10AMT |
| MovementĀ | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Maserati Packaging












