
Emporio Armani 32mm Gianni T-Bar Rose & Silver CZ Link Watch
Iconic and timeless,Ā created with a impactful, yet simplistic stylistic design. This Emporio Armani watch from theirĀ Gianni T-BarĀ collection is presented with a rose gold and sterling silver tone, 32mm dial and featuring cubic zirconia face. Under the mineral crystal is a sparkling cubic zirconia pavĆ© setĀ dial that spreads across the inner face. Accented with this is theĀ complimenting rose toneĀ batons and roman numeral hour markers on a white face. Presented on a T-Bar styled multi-link rose and silver strap. Sure to be a favourite for all your day and evening occasions.Ā
| Collection | Gianni T-Bar |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 32mm |
| Strap Width | 14mm |
| Dial Colour | WhiteĀ & Cubic Zirconia's |
| Case Material | Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Polished Rose Tone & Stainless Steel ToneĀ |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented In signatureĀ Emporio ArmaniĀ packaging.
Ā
Original: $542.22
-65%$542.22
$189.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Iconic and timeless,Ā created with a impactful, yet simplistic stylistic design. This Emporio Armani watch from theirĀ Gianni T-BarĀ collection is presented with a rose gold and sterling silver tone, 32mm dial and featuring cubic zirconia face. Under the mineral crystal is a sparkling cubic zirconia pavĆ© setĀ dial that spreads across the inner face. Accented with this is theĀ complimenting rose toneĀ batons and roman numeral hour markers on a white face. Presented on a T-Bar styled multi-link rose and silver strap. Sure to be a favourite for all your day and evening occasions.Ā
| Collection | Gianni T-Bar |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 32mm |
| Strap Width | 14mm |
| Dial Colour | WhiteĀ & Cubic Zirconia's |
| Case Material | Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Polished Rose Tone & Stainless Steel ToneĀ |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented In signatureĀ Emporio ArmaniĀ packaging.
Ā












