
Cluse 42mm Anthéor Multifunction Brown Leather Strap Blue Rose Tone Watch
The AnthĂ©or Multifunction watch for men is the epitome of style, quality and value. With a 42 mm brushed and polished rose gold colour stainless steel case and blue dial with rose gold coloured details, the AnthĂ©or Multifunction takes centre stage on your wrist. The 3 sub dials featuring days, hours, and dates will give a more sporty look to your wrist. Its 22 mm wide brown leather strap seamlessly complements the case, creating a harmonious and sleek design that effortlessly blends with any outfit.Â
| Collection | Anthéor |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 42mm |
| Case Depth | Approx. 10mm |
| Dial Colour | Blue |
| Case Material | Stainless Steel/Rose Tone |
| Strap Type | Leather |
| Strap Colour | Brown |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented in signature Cluse packaging.
Original: $148.13
-65%$148.13
$51.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The AnthĂ©or Multifunction watch for men is the epitome of style, quality and value. With a 42 mm brushed and polished rose gold colour stainless steel case and blue dial with rose gold coloured details, the AnthĂ©or Multifunction takes centre stage on your wrist. The 3 sub dials featuring days, hours, and dates will give a more sporty look to your wrist. Its 22 mm wide brown leather strap seamlessly complements the case, creating a harmonious and sleek design that effortlessly blends with any outfit.Â
| Collection | Anthéor |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 42mm |
| Case Depth | Approx. 10mm |
| Dial Colour | Blue |
| Case Material | Stainless Steel/Rose Tone |
| Strap Type | Leather |
| Strap Colour | Brown |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented in signature Cluse packaging.












