
Cluse 31mm Féroce All Gold Toned Stainless Steel Link Watch
This contemporary charmer is an elegant style companion in daily life and on special occasions. The Féroce Petite is scaled down in size, but not in detail. This Féroce Petite watch for women features a 31 mm gold round case, gold stainless steel 3-link strap and champagne sunray dial. This watch is the perfect golden touch to all of your looks.
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 31mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Gold Toned |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Gold Colour |
| Water Resistance | 3AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Presented In signature Cluse packaging.
Original: $134.54
-65%$134.54
$47.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This contemporary charmer is an elegant style companion in daily life and on special occasions. The Féroce Petite is scaled down in size, but not in detail. This Féroce Petite watch for women features a 31 mm gold round case, gold stainless steel 3-link strap and champagne sunray dial. This watch is the perfect golden touch to all of your looks.
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 31mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Gold Toned |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Gold Colour |
| Water Resistance | 3AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Presented In signature Cluse packaging.












