
Cluse 30mm Fluette Gold Toned Steel Link Watch
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Fluette watch for women. Featuring a polished 30mm gold coloured rectangular case, 14 mm stainless steel link strap and a gold coloured sand-textured dial evoking the warmth of summer sand. You also can adjust the strap size by yourself.
| Collection | Fluette |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 30mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Champagne Toned Sunray Dial |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Gold Coloured |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Ā Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Fluette watch for women. Featuring a polished 30mm gold coloured rectangular case, 14 mm stainless steel link strap and a gold coloured sand-textured dial evoking the warmth of summer sand. You also can adjust the strap size by yourself.
| Collection | Fluette |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 30mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Champagne Toned Sunray Dial |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Gold Coloured |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Ā Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.












