
Cluse 30mm Fluette Duo Gold Toned Steel Link Watch
Shine all year round with the CLUSE Fluette watch for women.Ā This bicolor beauty combines a gold and silver colour case and white brushed dial for a timeless, yet playful look. The 5-link strap adds a touch of elegance, and its 30.6mm rectangular case will be sure to turn heads. With its uniquely rectangular shape and minimalistic flair, it was carefully designed with a key goal in mind - to offer a sophisticated watch with a strong presence. You can easily adjust the strap size by yourself.
| Collection | Fluette |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 30mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | White Dial |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.
Original: $120.95
-65%$120.95
$42.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Shine all year round with the CLUSE Fluette watch for women.Ā This bicolor beauty combines a gold and silver colour case and white brushed dial for a timeless, yet playful look. The 5-link strap adds a touch of elegance, and its 30.6mm rectangular case will be sure to turn heads. With its uniquely rectangular shape and minimalistic flair, it was carefully designed with a key goal in mind - to offer a sophisticated watch with a strong presence. You can easily adjust the strap size by yourself.
| Collection | Fluette |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 30mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | White Dial |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.












