
Cluse 28mm Gracieuse White Dial Stainless Steel Link Bracelet Watch
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Cluse Gracieuse Silver Steel Link Watch. Featuring a sleek silver-toned square case, a crisp white dial, and a polished stainless steel link strap, this timepiece blends elegance with modern refinement. Designed for versatility, you can easily customize the look with any 16 mm strap and adjust the size yourself for the perfect fit.
| Collection | GracieuseĀ |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Strap Width | 16mm |
| Dial Colour | White |
| Case Material | Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Silver |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Cluse Gracieuse Silver Steel Link Watch. Featuring a sleek silver-toned square case, a crisp white dial, and a polished stainless steel link strap, this timepiece blends elegance with modern refinement. Designed for versatility, you can easily customize the look with any 16 mm strap and adjust the size yourself for the perfect fit.
| Collection | GracieuseĀ |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Strap Width | 16mm |
| Dial Colour | White |
| Case Material | Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Silver |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.












