
Cluse 28mm Gracieuse Gold and Green Bracelet Watch
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Gracieuse watch for women. Featuring a square 28 mm gold colour case, elegant forest green colour dial, and 16 mm 3-link stainless steel strap. Easily customize the look of your watch with any 16 mm strap. You can easily adjust the strap size by yourself.
| Collection | Gracieuse |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Strap Width | 16mm |
| Dial Colour | Green Tone |
| Case Material | Stainless Steel Yellow Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Yellow Gold Tone |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Original: $134.54
-65%$134.54
$47.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a sense of luxury and sophistication to your look with the Gracieuse watch for women. Featuring a square 28 mm gold colour case, elegant forest green colour dial, and 16 mm 3-link stainless steel strap. Easily customize the look of your watch with any 16 mm strap. You can easily adjust the strap size by yourself.
| Collection | Gracieuse |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Strap Width | 16mm |
| Dial Colour | Green Tone |
| Case Material | Stainless Steel Yellow Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Yellow Gold Tone |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |












