
Cluse 28mm Gracieuse Duo Gold Toned Bracelet Watch
A gracious addition to any watch collection: the Gracieuse watch for women. Featuring a square 28mm gold and silver colour case, white dial and 16 mm gold and silver colour stainless steel strap. This bicolour eye-catcher will add an elegant flair to all of your looks. Easily customize the look of your watch with any 16mm strap.
| Collection | Gracieuse Petite |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Case Depth | Approx. 7mm |
| Dial Colour | White with Yellow Gold Tone Accents |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.
Original: $134.54
-65%$134.54
$47.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A gracious addition to any watch collection: the Gracieuse watch for women. Featuring a square 28mm gold and silver colour case, white dial and 16 mm gold and silver colour stainless steel strap. This bicolour eye-catcher will add an elegant flair to all of your looks. Easily customize the look of your watch with any 16mm strap.
| Collection | Gracieuse Petite |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 28mm |
| Case Depth | Approx. 7mm |
| Dial Colour | White with Yellow Gold Tone Accents |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.












