
Cluse 25mm Féroce Mini Yellow Gold & Silver Toned Link Watch
The smallest addition to their bestselling Féroce collection, yet unique in its own way. The CLUSE Féroce Mini watch for women seamlessly blends minimalism with sleek, pronounced details. Featuring a silver coloured 25mm case, a silver linen-textured dial and a 3-link 12 mm strap in the colours gold and silver. Its the perfect minimalist yet eye-catching piece to finish off your look. You can easily adjust the strap size yourself.
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 25mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Silver |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Silver & Gold Colour |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Â Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented In signature Cluse packaging.
Â
Original: $134.54
-65%$134.54
$47.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The smallest addition to their bestselling Féroce collection, yet unique in its own way. The CLUSE Féroce Mini watch for women seamlessly blends minimalism with sleek, pronounced details. Featuring a silver coloured 25mm case, a silver linen-textured dial and a 3-link 12 mm strap in the colours gold and silver. Its the perfect minimalist yet eye-catching piece to finish off your look. You can easily adjust the strap size yourself.
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 25mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Silver |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Silver & Gold Colour |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Â Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented In signature Cluse packaging.
Â












