
Cluse 25mm Féroce Mini Royal Yellow Gold Toned & Blue Dial Link Watch
The CLUSE FĂ©roce Mini watch seamlessly blends minimalism with sleek, pronounced details. With its gold coloured 25 mm round case, dark blue dial and gold coloured 3-link 12 mm strap, this FĂ©roce Mini watch for women will sure make a statement. Keep in mind: this timepiece is a true eye-catcher that will guarantee an avalanche of flattering comments!Â
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 25mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Dark Blue |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Yellow Gold Colour |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Â Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented In signature Cluse packaging.
Â
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The CLUSE FĂ©roce Mini watch seamlessly blends minimalism with sleek, pronounced details. With its gold coloured 25 mm round case, dark blue dial and gold coloured 3-link 12 mm strap, this FĂ©roce Mini watch for women will sure make a statement. Keep in mind: this timepiece is a true eye-catcher that will guarantee an avalanche of flattering comments!Â
| Collection | Féroce |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 25mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | Dark Blue |
| Case Material | Stainless Steel Gold Colour |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Yellow Gold Colour |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Â Quartz (Battery Powered) |
Â
Presented In signature Cluse packaging.
Â












