
Cluse 24mm Gracieuse Petite Gold and Burgundy Toned Bracelet Watch
A gracious addition to any watch collection: the Gracieuse Petite watch for women. Featuring a square 24 mm gold colour case, burgundy dial and 14 mm stainless steel strap. This rich coloured watch will add a glamorous touch to all of your looks. Easily customize the look of your watch with any 14 mm strap.
| Collection | Gracieuse Petite |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 24mm |
| Case Depth | Approx. 7mm |
| Dial Colour | Burgundy/Cherry Tone |
| Case Material | Stainless SteelĀ Yellow Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Yellow Gold Tone |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Original: $134.54
-65%$134.54
$47.09Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A gracious addition to any watch collection: the Gracieuse Petite watch for women. Featuring a square 24 mm gold colour case, burgundy dial and 14 mm stainless steel strap. This rich coloured watch will add a glamorous touch to all of your looks. Easily customize the look of your watch with any 14 mm strap.
| Collection | Gracieuse Petite |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 24mm |
| Case Depth | Approx. 7mm |
| Dial Colour | Burgundy/Cherry Tone |
| Case Material | Stainless SteelĀ Yellow Gold Tone |
| Strap Type | Stainless Steel Link |
| Strap Colour | Brushed & Polished Yellow Gold Tone |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā












