
Cluse 21mm Belisenna Duo Gold Toned Steel Link Watch
The new rectangular Belisenna watch for women exudes timeless elegance. This two-tone watch features a 21 mm silver and gold coloured case, white vintage looking dial and silver and gold coloured 14 mm 3-link stainless steel strap. It's the perfect blend of classic charm and sophistication for any occasion. Easily customize the look of your watch with any 14 mm strap. You can adjust the strap size by yourself.
| Collection | Belisenna |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 21mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | White Dial |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The new rectangular Belisenna watch for women exudes timeless elegance. This two-tone watch features a 21 mm silver and gold coloured case, white vintage looking dial and silver and gold coloured 14 mm 3-link stainless steel strap. It's the perfect blend of classic charm and sophistication for any occasion. Easily customize the look of your watch with any 14 mm strap. You can adjust the strap size by yourself.
| Collection | Belisenna |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 21mm |
| Case Depth | 7mm |
| Dial Colour | White Dial |
| Case Material | Stainless SteelĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Strap Type | Stainless SteelĀ Links |
| Strap Colour | Brushed & PolishedĀ Silver &Ā Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented in signature Cluse packaging.












