
Emporio Armani 32mm Gianni T-Bar Rose Tone CZ Link Watch
Iconic and timeless, created with a impactful, yet simplistic stylistic design. This Emporio Armani watch from their Gianni T-Bar collection is presented with a rose gold toned 32mm dial, featuring cubic zirconia face. Under the mineral crystal is a sparkling cubic zirconia pavƩ set dial that spreads across the inner face. Accented with this is the subtle rose gold batons and roman numeral hour markers on a white face. Presented on a T-Bar styled multi-link strap. Sure to be a favourite for all your day and evening occasions.
| Collection | Gianni T-Bar |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 32mm |
| Strap Width | 14mm |
| Dial Colour | White & Cubic Zirconia's |
| Case Material | Rose Gold Toned Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Rose Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented In signatureĀ Emporio ArmaniĀ packaging.
Ā
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Iconic and timeless, created with a impactful, yet simplistic stylistic design. This Emporio Armani watch from their Gianni T-Bar collection is presented with a rose gold toned 32mm dial, featuring cubic zirconia face. Under the mineral crystal is a sparkling cubic zirconia pavƩ set dial that spreads across the inner face. Accented with this is the subtle rose gold batons and roman numeral hour markers on a white face. Presented on a T-Bar styled multi-link strap. Sure to be a favourite for all your day and evening occasions.
| Collection | Gianni T-Bar |
| Manufacture GuaranteeĀ | 2 Years |
| Case Width | 32mm |
| Strap Width | 14mm |
| Dial Colour | White & Cubic Zirconia's |
| Case Material | Rose Gold Toned Stainless SteelĀ |
| Strap Type | Stainless Steel Links |
| Strap Colour | Rose Gold Tone |
| Water Resistance | 5AMT |
| Movement | Quartz (Battery Powered) |
Ā
Presented In signatureĀ Emporio ArmaniĀ packaging.
Ā























