🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 4
Baume & Mercier 42mm Auto Classima Black Date Dial Leather Watch
This Classima offered by Baume & Mericer provides the ambitious professional a sophisticated luxury timepiece with a smooth black alligator strap and matching black dial.
| Collection | Classima |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 42mm |
| Case Depth | 9mm |
| Dial Colour |
Deep Black with Date Window |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Type | Alligator Leather |
| Strap Colour | Black Leather |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Automatic |
Presented in signature Baume & Mercier packaging.
$760.54
Original: $2,172.98
-65%Baume & Mercier 42mm Auto Classima Black Date Dial Leather Watch—
$2,172.98
$760.54Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Classima offered by Baume & Mericer provides the ambitious professional a sophisticated luxury timepiece with a smooth black alligator strap and matching black dial.
| Collection | Classima |
| Manufacture Guarantee | 2 Years |
| Case Width | 42mm |
| Case Depth | 9mm |
| Dial Colour |
Deep Black with Date Window |
| Case Material | Stainless Steel |
| Strap Type | Alligator Leather |
| Strap Colour | Black Leather |
| Water Resistance | 5ATM |
| Movement | Automatic |
Presented in signature Baume & Mercier packaging.





















